UNIVERSAL X BRS

UNIVERSAL X BRS je základní radiografický systém, který spojuje v jednom celku funkce sloupového držáku, rentgenky a vertigrafu.
Společně s jednoduchým vyšetřovacím stolem umožňuje realizovat všechny běžné snímky v klinické praxi.
Je zvláště vhodný v případech, kdy instalace rentgenového zařízení je omezená existujícím prostorem.
Tuto ekonomicky výhodnou kombinaci vyšetřovacího nářadí je třeba doplnit o rentgenový generátor s ovládací konzolou, zářič s rentgenkou s rotační anodou požadovaných parametrů a vysokonapěťové kabely.
Uživatel získá touto kombinací plnohodnotný radiografický systém, použitelný pro většinu požadovaných snímkovacích technik s možností dalšího rozšiřování vč.přímé či nepřímé digitalizace.

Použití
UNIVERSAL  X BRS se skládá ze sloupu kotveného k podlaze a stěně otočného ramena s proměnlivou výškou středu. To umožňuje snímkovat pacienty ve stojící, sedící nebo ležící poloze. Zabírá malý prostor a lze jej velmi rychle instalovat. Je snadný při obsluze a umožňuje užívat pohotově radiografické procedury  a možnost aplikovat je na všechny konvenční expoziční techniky na všech částech těla.
Expozice pacienta v sedící poloze
Během všech přesunů otočného ramena, kdy je Bucky jednotka vychýlená, zůstává osa vyzařovaného paprsku zamířená vždy na střed, což ulehčuje nastavování a urychluje polohování. Během expozice pacient zaujímá pohodlné, uvolněné postavení.  
Expozice pacienta ve stojící poloze
Vzhledem k velkému svislému pohybu otočného ramena mohou být pacienti ve stojící poloze vyšetřováni od hlavy k patě. Velký rozsah nastavení vzdálenosti zářič – receptor – (SID) umožňuje pořizovat snímky s optimální geometrií. Často užívané jsou například expozice hrudníku a končetin.  
Expozice pacienta v ležící poloze
Použitím mobilního vyšetřovacího stolu lze provádět snímkové techniky ležícího pacienta.

Technický list na vyžádání na e-mailu: obchod.rtg@foma.cz

Novinky
PF 2018

Vážení obchodní partneři, děkujeme vám za spolupráci v roce 2017, přejeme hezké Vánoce a do roku 2018 hodně zdraví, štěstí a pracovních úspěchů.  
rhcvrk

18.12.2017
Na kvalitě zobrazení i výši dávky záření na pacienta nám záleží!

Děkujeme všem účastníkům sympozia Radiologie hrudníku v Čeladné i Východočeského radiologického kongresu v Milovech, kteří se zastavili na našem stánku. Využili tak výtečné příležitosti  přesvědčit se o kvalitě snímků z CR i DR systémů Agfa HealthCare na vlastní oči. Zájem o prezentované produkty nás velmi potěšil, těšíme se na další setkání s vámi.
rhcvrk

23.05.2017
33. Východočeské radiologické sympozium

Po naší účasti na kongresu Radiologie hrudníku, který se konal v dubnu v Čeladné, se blíží další příležitost se s námi setkat. Ve dnech 12. a 13.5.2017 se bude v resortu Devět Skal v Milovech konat 33. Východočeské radiologické sympozium. Využijte této příležitosti a zastavte se. Rádi se Vám budeme věnovat.

03.05.2017
Instalovali jsme mobilní RTG v Olomouci!

Od letošního února mají ve Fakultní nemocnici Olomouc tři nové mobilní rentgeny DX-D100+ s teleskopickým sloupem od předního světového výrobce AGFA HealthCare. Jedná se o moderní RTG přístroje umožňující rychlé a profesionální vyšetření, komfortní pro pacienta i personál. Věříme v maximální spokojenost veškerého personálu nejen díky snadnému a přehlednému ovládání rentgenů, ale i vysoké kvalitě snímků.
Více informací o produktu DX-D100.

23.02.2017
ECR 2017 ve dnech 1.-5.3.2017

Těšíme se na setkání s našimi stávajícími i potenciálními zákazníky na ECR 2017 ve dnech 1.-5.3.2017. Rádi Vás uvítáme v Expo Hall X4 na stánku č.3. Na viděnou ve Vídni.
Tým pracovníků FOMA MEDICAL

07.02.2017