FOMA MEDICAL spol. s r.o. - prodej a servis zdravotnických technologií

FOMA MEDICAL spol. s r.o. je jedním z významných hráčů v oboru radiodiagnostických přístrojů a softwarů na českém trhu.

FOMA MEDICAL spol. s r.o. má autorizované zastoupení nadnárodní společnosti AGFA HealthCare v České republice. AGFA Healthcare dlouhodobě patří k top firmám na světě v oblasti radiologie. Kvalitu jejích výrobků potvrzuje i velké množství instalací po celé České republice. Mezi nejvýznamnější zákazníky rozhodně patří fakultní nemocnice v Brně, Olomouci, Znojmě a Plzni.

PACS systém IMPAX je jedním z největších úspěchů vývojářů společnosti AGFA. Ve spolupráci se specialisty z klinického prostředí dokázali vytvořit dokonalý komunikační nástroj na distribuci snímků. AGFA je na prvním místě v prodeji PACSů v EU a na druhém místě ve světe. Rozhodně tím potvrzuje, že dokáže poskytnout řešení i těm nejnáročnějším zákazníkům.

CR systémy AGFA patří mezi zlatý standard v oblasti nepřímé digitalizace. Jejich počet přesáhl 100 instalací a pokračuje dál. A to i přesto že trendem posledních let se postupně stává přímá digitalizace. I zde má AGFA co nabídnout.

1) Rentgenové přístroje

Námi nabízené rentgenové přístroje splňují specifické požadavky pro diagnostická vyšetření, ať se jedná o klasický film/fóliový provoz nebo digitalizovaná pracoviště.

Skiagrafie

Skiagrafie je základní radiografickou metodou a vlastní pracoviště lze konfigurovat podle specifických požadavků uživatele.

Mobilní rentgen

Mobilní rentgen je specifické zařízení pro provádění skiagrafických vyšetření přímo na lůžkovém oddělení. Špičkové modely z nabízené řady mají motorizovaný pohon a generátor napájený sadou akumulátorů.

Vyšetřovací stěna

Vyšetřovací stěna - je komplexní řešení pro téměř všechny typy vyšetření a lze na nich provádět skiaskopickou i skiagrafickou diagnostiku. Vlastní stůl je dálkově ovládán pro zvýšení ochrany personálu během vyšetření.

2) Digitalizace RTG

Digitalizace RTG je díky vývoji technologií dnes velmi efektivně využívanou a rychle se rozvíjející platformou digitalizace obrazových dat.

Nepřímá digitalizace

Nepřímá digitalizace je vžité označení CR (Computed Radiography) je co do pracovního postupu nejblíže klasickému film/fóliovému provozu. Využívá efektu zachycení latentního obrazu na speciální fólii s paměťovým efektem, která je vložena v kazetě a kdy je následně tento obraz ve skeneru pomocí laserového paprsku vybuzen a elektronicky zaznamenán.

Přímá digitalizace

Pro přímou digitalizaci je používané označení DR (Direct Radiography). DR je zatím posledním krokem v digitalizaci obrazových dat. Zde dochází k přímé konverzi rentgenového paprsku na elektronickou informaci bez dalších mezikroků. Výhodou je ještě rychlejší získávání snímků a odpadnutí některých obslužných manipulačních kroků.

PACS a diagnostické stanice

PACS a diagnostické stanice pro úplnost celého řetězce jsou ještě nutná zařízení pro zobrazení snímků v diagnostické kvalitě a archivační systém PACS (Picture Archiving and Communication System). Pracovní stanice jsou pracovním nástrojem radiologa a slouží k zobrazení snímků v diagnostické kvalitě, jsou obvykle dodávány s párovanými diagnostickými monitory. Klinický lékař má snímky svých pacientů k nahlédnutí prostřednictvím webovského klienta.

3) Medicinální a Dentální radiografické filmy a jejich zpracování

Medicinální a dentální radiografické filmy a jejich zpracování

Medicinální radiografické filmy

Medicionální radiografické filmy jsou zavedeným médiem pro záznam diagnostických snímků; jsou k dispozici v provedení citlivosti k modrému nebo zelenému světlu.

Dentální radiografické filmy

Dentální radiografické filmy - intraorální filmy jsou přímo citlivé k RTG záření. Panoramatické formáty jsou citlivé k zelenému nebo modrému světlu jako běžné medicinální radiografické filmy.

Zpracovatelská chemie

Zpracovatelská chemie v provedení pro ruční i strojní režim.

4) Vybavení RDG pracoviště

Pro chod radiodiagnostických provozů je potřebné další vybavení RDG pracoviště.

Vyvolávací automat

Je určen pro automatické zpracování filmových materiálů mokrou cestou.

Negatoskop

V několika velikostech je u vyšších modelů vybaven vf buzením zářivkových trubic.

Senzitometr

Pomůcka při provádění kontroly kvality zpracování filmového materiálu.

Denzitometr

Slouží k měření optické denzity OD pořízených senzitometrických proužků.


5) Spotřební materiál

Spotřební materiál

Kazety

Kazeta s vloženým radiografickým filmem je základní detektor radiodiagnostických vyšetření.

Zesilující fólie

Zesilující fólie ve dvou řadách jako modře nebo zeleně emitující a v různých citlivostech, které vyjadřují stupeň intenzity emitovaného světla podle dopadajícího RTG záření.

Novinky
Jak na nový rok, tak po celý rok.

Rok 2019 jsme úspěšně začali instalací digitálního RTG AGFA se stropním závěsem rentgenky nové generace DR 600. Tento plně automatický RTG přístroj umožňuje provádět rychle a efektivně vyšetření nejen na stole a u vertigrafu, ale i imobilních pacientů na lůžku či invalidním vozíku. Produkty AGFA se dlouhodobě prezentují špičkovou kvalitou obrazu, intuitivním ovládáním a vysokou funkčností systémů. Rokycanská nemocnice je prvním pracovištěm v České Republice vybaveným tímto systémem, věříme že další spokojení zákazníci budou brzy následovat.

22.02.2019
Úspěšný rok 2018 je téměř za námi

Advent se pomalu blíží do finále, pojďme se proto společně ohlédnout za letošním rokem. Instalace 2018 se nesly ve znamení špičkového výrobce Agfa. Od ledna jsme v ČR nainstalovali čtyři digitální rentgeny DR 400 a k tomu celkem devět nepřímých digitalizací. Skupinu letošních instalací uzavírají dva analogové rentgeny Sedecal, kdy jeden je doplněn o přímou digitalizaci Agfa.
Všem zákazníkům přejeme naprostou spokojenost s jejich novými zařízeními.

19.12.2018
Servisní technik zdravotnických přístrojů - volné pracovní místo

Hledáme kolegu na pozici servisního technika. Pokud by Vás zajímala práce se zdravotnickými přístroji, kontaktujte nás na e-mailu: radomir.pospisil@foma.cz nebo na tel. 603 222 396 Společnost FOMA MEDICAL spol. s r.o.

26.10.2018
GDPR

Nařízení EU bedlivě sledujeme a připravujeme se tak, aby na termín 25.5.2018 bylo vše připravené v souladu se směrnicí.
V odkazu naleznete implementaci GDPR publikovanou na stránkách MZČR.

02.04.2018
ECR 2018 se blíží. Dejme si schůzku na ECR 2018 ve Vídni!

ECR2018 Rádi uvítáme naše současné i potenciální klienty na ECR 2018 od 1. do 4.3 2018 na výstavní ploše společnosti Agfa HealthCare – výstavní hala X4, stánek č. 3. Naši zástupci zde budou po celou dobu výstavy. Tak se za námi zastavte…těšíme se na Vás.

07.02.2018