FOMA MEDICAL spol. s r.o. - prodej a servis zdravotnických technologií

FOMA MEDICAL spol. s r.o. je jedním z významných hráčů v oboru radiodiagnostických přístrojů a softwarů na českém trhu.

FOMA MEDICAL spol. s r.o. má autorizované zastoupení nadnárodní společnosti AGFA HealthCare v České republice. AGFA Healthcare dlouhodobě patří k top firmám na světě v oblasti radiologie. Kvalitu jejích výrobků potvrzuje i velké množství instalací po celé České republice. Mezi nejvýznamnější zákazníky rozhodně patří fakultní nemocnice v Brně, Olomouci, Znojmě a Plzni.

PACS systém IMPAX je jedním z největších úspěchů vývojářů společnosti AGFA. Ve spolupráci se specialisty z klinického prostředí dokázali vytvořit dokonalý komunikační nástroj na distribuci snímků. AGFA je na prvním místě v prodeji PACSů v EU a na druhém místě ve světe. Rozhodně tím potvrzuje, že dokáže poskytnout řešení i těm nejnáročnějším zákazníkům.

CR systémy AGFA patří mezi zlatý standard v oblasti nepřímé digitalizace. Jejich počet přesáhl 100 instalací a pokračuje dál. A to i přesto že trendem posledních let se postupně stává přímá digitalizace. I zde má AGFA co nabídnout.

1) Rentgenové přístroje

Námi nabízené rentgenové přístroje splňují specifické požadavky pro diagnostická vyšetření, ať se jedná o klasický film/fóliový provoz nebo digitalizovaná pracoviště.

Skiagrafie

Skiagrafie je základní radiografickou metodou a vlastní pracoviště lze konfigurovat podle specifických požadavků uživatele.

Mobilní rentgen

Mobilní rentgen je specifické zařízení pro provádění skiagrafických vyšetření přímo na lůžkovém oddělení. Špičkové modely z nabízené řady mají motorizovaný pohon a generátor napájený sadou akumulátorů.

Vyšetřovací stěna

Vyšetřovací stěna - je komplexní řešení pro téměř všechny typy vyšetření a lze na nich provádět skiaskopickou i skiagrafickou diagnostiku. Vlastní stůl je dálkově ovládán pro zvýšení ochrany personálu během vyšetření.

2) Digitalizace RTG

Digitalizace RTG je díky vývoji technologií dnes velmi efektivně využívanou a rychle se rozvíjející platformou digitalizace obrazových dat.

Nepřímá digitalizace

Nepřímá digitalizace je vžité označení CR (Computed Radiography) je co do pracovního postupu nejblíže klasickému film/fóliovému provozu. Využívá efektu zachycení latentního obrazu na speciální fólii s paměťovým efektem, která je vložena v kazetě a kdy je následně tento obraz ve skeneru pomocí laserového paprsku vybuzen a elektronicky zaznamenán.

Přímá digitalizace

Pro přímou digitalizaci je používané označení DR (Direct Radiography). DR je zatím posledním krokem v digitalizaci obrazových dat. Zde dochází k přímé konverzi rentgenového paprsku na elektronickou informaci bez dalších mezikroků. Výhodou je ještě rychlejší získávání snímků a odpadnutí některých obslužných manipulačních kroků.

PACS a diagnostické stanice

PACS a diagnostické stanice pro úplnost celého řetězce jsou ještě nutná zařízení pro zobrazení snímků v diagnostické kvalitě a archivační systém PACS (Picture Archiving and Communication System). Pracovní stanice jsou pracovním nástrojem radiologa a slouží k zobrazení snímků v diagnostické kvalitě, jsou obvykle dodávány s párovanými diagnostickými monitory. Klinický lékař má snímky svých pacientů k nahlédnutí prostřednictvím webovského klienta.

3) Medicinální a Dentální radiografické filmy a jejich zpracování

Medicinální a dentální radiografické filmy a jejich zpracování

Medicinální radiografické filmy

Medicionální radiografické filmy jsou zavedeným médiem pro záznam diagnostických snímků; jsou k dispozici v provedení citlivosti k modrému nebo zelenému světlu.

Dentální radiografické filmy

Dentální radiografické filmy - intraorální filmy jsou přímo citlivé k RTG záření. Panoramatické formáty jsou citlivé k zelenému nebo modrému světlu jako běžné medicinální radiografické filmy.

Zpracovatelská chemie

Zpracovatelská chemie v provedení pro ruční i strojní režim.

4) Vybavení RDG pracoviště

Pro chod radiodiagnostických provozů je potřebné další vybavení RDG pracoviště.

Vyvolávací automat

Je určen pro automatické zpracování filmových materiálů mokrou cestou.

Negatoskop

V několika velikostech je u vyšších modelů vybaven vf buzením zářivkových trubic.

Senzitometr

Pomůcka při provádění kontroly kvality zpracování filmového materiálu.

Denzitometr

Slouží k měření optické denzity OD pořízených senzitometrických proužků.


5) Spotřební materiál

Spotřební materiál

Kazety

Kazeta s vloženým radiografickým filmem je základní detektor radiodiagnostických vyšetření.

Zesilující fólie

Zesilující fólie ve dvou řadách jako modře nebo zeleně emitující a v různých citlivostech, které vyjadřují stupeň intenzity emitovaného světla podle dopadajícího RTG záření.

Novinky
Tisková zpráva

Vyjádření vykonného ředitele k nežádoucí příhodě. Více informací zde...

16.10.2017
Na kvalitě zobrazení i výši dávky záření na pacienta nám záleží!

Děkujeme všem účastníkům sympozia Radiologie hrudníku v Čeladné i Východočeského radiologického kongresu v Milovech, kteří se zastavili na našem stánku. Využili tak výtečné příležitosti  přesvědčit se o kvalitě snímků z CR i DR systémů Agfa HealthCare na vlastní oči. Zájem o prezentované produkty nás velmi potěšil, těšíme se na další setkání s vámi.
rhcvrk

23.05.2017
33. Východočeské radiologické sympozium

Po naší účasti na kongresu Radiologie hrudníku, který se konal v dubnu v Čeladné, se blíží další příležitost se s námi setkat. Ve dnech 12. a 13.5.2017 se bude v resortu Devět Skal v Milovech konat 33. Východočeské radiologické sympozium. Využijte této příležitosti a zastavte se. Rádi se Vám budeme věnovat.

03.05.2017
Instalovali jsme mobilní RTG v Olomouci!

Od letošního února mají ve Fakultní nemocnici Olomouc tři nové mobilní rentgeny DX-D100+ s teleskopickým sloupem od předního světového výrobce AGFA HealthCare. Jedná se o moderní RTG přístroje umožňující rychlé a profesionální vyšetření, komfortní pro pacienta i personál. Věříme v maximální spokojenost veškerého personálu nejen díky snadnému a přehlednému ovládání rentgenů, ale i vysoké kvalitě snímků.
Více informací o produktu DX-D100.

23.02.2017
ECR 2017 ve dnech 1.-5.3.2017

Těšíme se na setkání s našimi stávajícími i potenciálními zákazníky na ECR 2017 ve dnech 1.-5.3.2017. Rádi Vás uvítáme v Expo Hall X4 na stánku č.3. Na viděnou ve Vídni.
Tým pracovníků FOMA MEDICAL

07.02.2017