FOMA MEDICAL spol. s r.o. - prodej a servis zdravotnických technologií

FOMA MEDICAL spol. s r.o. je jedním z významných hráčů v oboru radiodiagnostických přístrojů a softwarů na českém trhu.

FOMA MEDICAL spol. s r.o. má autorizované zastoupení nadnárodní společnosti AGFA HealthCare v České republice. AGFA Healthcare dlouhodobě patří k top firmám na světě v oblasti radiologie. Kvalitu jejích výrobků potvrzuje i velké množství instalací po celé České republice. Mezi nejvýznamnější zákazníky rozhodně patří fakultní nemocnice v Brně, Olomouci, Znojmě a Plzni.

PACS systém IMPAX je jedním z největších úspěchů vývojářů společnosti AGFA. Ve spolupráci se specialisty z klinického prostředí dokázali vytvořit dokonalý komunikační nástroj na distribuci snímků. AGFA je na prvním místě v prodeji PACSů v EU a na druhém místě ve světe. Rozhodně tím potvrzuje, že dokáže poskytnout řešení i těm nejnáročnějším zákazníkům.

CR systémy AGFA patří mezi zlatý standard v oblasti nepřímé digitalizace. Jejich počet přesáhl 100 instalací a pokračuje dál. A to i přesto že trendem posledních let se postupně stává přímá digitalizace. I zde má AGFA co nabídnout.

1) Rentgenové přístroje

Námi nabízené rentgenové přístroje splňují specifické požadavky pro diagnostická vyšetření, ať se jedná o klasický film/fóliový provoz nebo digitalizovaná pracoviště.

Skiagrafie

Skiagrafie je základní radiografickou metodou a vlastní pracoviště lze konfigurovat podle specifických požadavků uživatele.

Mobilní rentgen

Mobilní rentgen je specifické zařízení pro provádění skiagrafických vyšetření přímo na lůžkovém oddělení. Špičkové modely z nabízené řady mají motorizovaný pohon a generátor napájený sadou akumulátorů.

Vyšetřovací stěna

Vyšetřovací stěna - je komplexní řešení pro téměř všechny typy vyšetření a lze na nich provádět skiaskopickou i skiagrafickou diagnostiku. Vlastní stůl je dálkově ovládán pro zvýšení ochrany personálu během vyšetření.

2) Digitalizace RTG

Digitalizace RTG je díky vývoji technologií dnes velmi efektivně využívanou a rychle se rozvíjející platformou digitalizace obrazových dat.

Nepřímá digitalizace

Nepřímá digitalizace je vžité označení CR (Computed Radiography) je co do pracovního postupu nejblíže klasickému film/fóliovému provozu. Využívá efektu zachycení latentního obrazu na speciální fólii s paměťovým efektem, která je vložena v kazetě a kdy je následně tento obraz ve skeneru pomocí laserového paprsku vybuzen a elektronicky zaznamenán.

Přímá digitalizace

Pro přímou digitalizaci je používané označení DR (Direct Radiography). DR je zatím posledním krokem v digitalizaci obrazových dat. Zde dochází k přímé konverzi rentgenového paprsku na elektronickou informaci bez dalších mezikroků. Výhodou je ještě rychlejší získávání snímků a odpadnutí některých obslužných manipulačních kroků.

PACS a diagnostické stanice

PACS a diagnostické stanice pro úplnost celého řetězce jsou ještě nutná zařízení pro zobrazení snímků v diagnostické kvalitě a archivační systém PACS (Picture Archiving and Communication System). Pracovní stanice jsou pracovním nástrojem radiologa a slouží k zobrazení snímků v diagnostické kvalitě, jsou obvykle dodávány s párovanými diagnostickými monitory. Klinický lékař má snímky svých pacientů k nahlédnutí prostřednictvím webovského klienta.

3) Medicinální a Dentální radiografické filmy a jejich zpracování

Medicinální a dentální radiografické filmy a jejich zpracování

Medicinální radiografické filmy

Medicionální radiografické filmy jsou zavedeným médiem pro záznam diagnostických snímků; jsou k dispozici v provedení citlivosti k modrému nebo zelenému světlu.

Dentální radiografické filmy

Dentální radiografické filmy - intraorální filmy jsou přímo citlivé k RTG záření. Panoramatické formáty jsou citlivé k zelenému nebo modrému světlu jako běžné medicinální radiografické filmy.

Zpracovatelská chemie

Zpracovatelská chemie v provedení pro ruční i strojní režim.

4) Vybavení RDG pracoviště

Pro chod radiodiagnostických provozů je potřebné další vybavení RDG pracoviště.

Vyvolávací automat

Je určen pro automatické zpracování filmových materiálů mokrou cestou.

Negatoskop

V několika velikostech je u vyšších modelů vybaven vf buzením zářivkových trubic.

Senzitometr

Pomůcka při provádění kontroly kvality zpracování filmového materiálu.

Denzitometr

Slouží k měření optické denzity OD pořízených senzitometrických proužků.


5) Spotřební materiál

Spotřební materiál

Kazety

Kazeta s vloženým radiografickým filmem je základní detektor radiodiagnostických vyšetření.

Zesilující fólie

Zesilující fólie ve dvou řadách jako modře nebo zeleně emitující a v různých citlivostech, které vyjadřují stupeň intenzity emitovaného světla podle dopadajícího RTG záření.

Novinky
Tisková zpráva ze dne 26.10.2017
26.10.2017
Zpráva pro zákazníky

Důležitá zpráva pro zákazníky. Více informací zde...

18.10.2017
Tisková zpráva

Vyjádření vykonného ředitele k nežádoucí příhodě. Více informací zde...

16.10.2017
Na kvalitě zobrazení i výši dávky záření na pacienta nám záleží!

Děkujeme všem účastníkům sympozia Radiologie hrudníku v Čeladné i Východočeského radiologického kongresu v Milovech, kteří se zastavili na našem stánku. Využili tak výtečné příležitosti  přesvědčit se o kvalitě snímků z CR i DR systémů Agfa HealthCare na vlastní oči. Zájem o prezentované produkty nás velmi potěšil, těšíme se na další setkání s vámi.
rhcvrk

23.05.2017
33. Východočeské radiologické sympozium

Po naší účasti na kongresu Radiologie hrudníku, který se konal v dubnu v Čeladné, se blíží další příležitost se s námi setkat. Ve dnech 12. a 13.5.2017 se bude v resortu Devět Skal v Milovech konat 33. Východočeské radiologické sympozium. Využijte této příležitosti a zastavte se. Rádi se Vám budeme věnovat.

03.05.2017