UNIVERSAL X BRS

UNIVERSAL X BRS je základní radiografický systém, který spojuje v jednom celku funkce sloupového držáku, rentgenky a vertigrafu.
Společně s jednoduchým vyšetřovacím stolem umožňuje realizovat všechny běžné snímky v klinické praxi.
Je zvláště vhodný v případech, kdy instalace rentgenového zařízení je omezená existujícím prostorem.
Tuto ekonomicky výhodnou kombinaci vyšetřovacího nářadí je třeba doplnit o rentgenový generátor s ovládací konzolou, zářič s rentgenkou s rotační anodou požadovaných parametrů a vysokonapěťové kabely.
Uživatel získá touto kombinací plnohodnotný radiografický systém, použitelný pro většinu požadovaných snímkovacích technik s možností dalšího rozšiřování vč.přímé či nepřímé digitalizace.

Použití
UNIVERSAL  X BRS se skládá ze sloupu kotveného k podlaze a stěně otočného ramena s proměnlivou výškou středu. To umožňuje snímkovat pacienty ve stojící, sedící nebo ležící poloze. Zabírá malý prostor a lze jej velmi rychle instalovat. Je snadný při obsluze a umožňuje užívat pohotově radiografické procedury  a možnost aplikovat je na všechny konvenční expoziční techniky na všech částech těla.
Expozice pacienta v sedící poloze
Během všech přesunů otočného ramena, kdy je Bucky jednotka vychýlená, zůstává osa vyzařovaného paprsku zamířená vždy na střed, což ulehčuje nastavování a urychluje polohování. Během expozice pacient zaujímá pohodlné, uvolněné postavení.  
Expozice pacienta ve stojící poloze
Vzhledem k velkému svislému pohybu otočného ramena mohou být pacienti ve stojící poloze vyšetřováni od hlavy k patě. Velký rozsah nastavení vzdálenosti zářič – receptor – (SID) umožňuje pořizovat snímky s optimální geometrií. Často užívané jsou například expozice hrudníku a končetin.  
Expozice pacienta v ležící poloze
Použitím mobilního vyšetřovacího stolu lze provádět snímkové techniky ležícího pacienta.

Technický list na vyžádání na e-mailu: obchod.rtg@foma.cz

Novinky
Servisní technik zdravotnických přístrojů - volné pracovní místo

Hledáme kolegu na pozici servisního technika. Pokud by Vás zajímala práce se zdravotnickými přístroji, kontaktujte nás na e-mailu: radomir.pospisil@foma.cz nebo na tel. 603 222 396 Společnost FOMA MEDICAL spol. s r.o.

26.10.2018
GDPR

Nařízení EU bedlivě sledujeme a připravujeme se tak, aby na termín 25.5.2018 bylo vše připravené v souladu se směrnicí.
V odkazu naleznete implementaci GDPR publikovanou na stránkách MZČR.

02.04.2018
ECR 2018 se blíží. Dejme si schůzku na ECR 2018 ve Vídni!

ECR2018 Rádi uvítáme naše současné i potenciální klienty na ECR 2018 od 1. do 4.3 2018 na výstavní ploše společnosti Agfa HealthCare – výstavní hala X4, stánek č. 3. Naši zástupci zde budou po celou dobu výstavy. Tak se za námi zastavte…těšíme se na Vás.

07.02.2018
PF 2018

Važení obchodní partněři, děkujeme vám za spolupráci v roce 2017, přejeme hezké Vánoce a do roku 2018 hodně zdraví, štestí a pracovních úspěchu. rhcvrk

18.12.2017
Na kvalitě zobrazení i výši dávky záření na pacienta nám záleží!

Děkujeme všem účastníkům sympozia Radiologie hrudníku v Čeladné i Východočeského radiologického kongresu v Milovech, kteří se zastavili na našem stánku. Využili tak výtečné příležitosti  přesvědčit se o kvalitě snímků z CR i DR systémů Agfa HealthCare na vlastní oči. Zájem o prezentované produkty nás velmi potěšil, těšíme se na další setkání s vámi.
rhcvrk

23.05.2017